Главная

Новости законодательства

Законодательство РБ Обновление

Решения местных органов власти

Международные договоры

Полезные ссылки

Обратная связь




Общегосударственный классификатор Республики Беларусь "Виды экономической
деятельности"

Кодексы Беларуси

“Об амнистии некоторых категорий лиц, совершивших преступления”







Новости законодательства Беларуси

Белорусский Правовой Портал
Код кнопки

Наши партнёры

Российский Правовой Портал - inPRAVO 

Судебная практика Российской Федерации

NewsBY.org - Новости Беларуси. News of Belarus

Право - Законодательство Беларуси и других стран

 











 

АРХИВ сайта

Обновление здесь


 

Под общей редакцией Валерия Левоневского

Указ Президента Республики Беларусь от 8 сентября 2008 г. №502 "Аб узнагароджаннi дзяржаўнымi ўзнагародамi Рэспублiкi Беларусь"

По состоянию на сентябрь 2008 года

<< Законодательство Республики Беларусь


                 УКАЗ ПРЭЗІДЭНТА РЭСПУБЛІКІ БЕЛАРУСЬ
                       8 верасня 2008 г. № 502

АБ УЗНАГАРОДЖАННІ ДЗЯРЖАЎНЫМІ ЎЗНАГАРОДАМІ РЭСПУБЛІКІ
БЕЛАРУСЬ

     За   дасягненне  высокіх  спартыўных  вынікаў  на  ХХІХ  летніх
Алімпійскіх  гульнях  2008 года ў г. Пекіне (КНР),  вялікі  асабісты
ўклад у развіццё фізічнай культуры і спорту:
     1. Узнагародзіць:
     
                    ордэнам Айчыны ІІІ ступені
Абалмасава             - спартсмена-інструктара нацыянальнай каманды
Аляксея Аляксандравіча   Рэспублікі Беларусь па веславанню на
                         байдарках і каноэ

Арамнава               - спартсмена-інструктара нацыянальнай каманды
Андрэя Мікалаевіча       Рэспублікі Беларусь па цяжкай атлетыцы

Бадуева                - галоўнага трэнера нацыянальнай каманды
Анатолія Іванавіча       Рэспублікі Беларусь па лёгкай атлетыцы

Ганчарова              - галоўнага трэнера нацыянальнай каманды
Аляксандра Васільевіча   Рэспублікі Беларусь па цяжкай атлетыцы

Махнева                - спартсмена-інструктара нацыянальнай каманды
Вадзіма Генадзьевіча     Рэспублікі Беларусь па веславанню на
                         байдарках і каноэ

Пятрушэнку             - спартсмена-інструктара нацыянальнай каманды
Рамана Іванавіча         Рэспублікі Беларусь па веславанню на
                         байдарках і каноэ

Шантаровіча            - галоўнага трэнера нацыянальнай каманды
Уладзіміра               Рэспублікі Беларусь па веславанню на
Уладзіміравіча           байдарках і каноэ

                           ордэнам Пашаны
Астапчук               - спартсмена-інструктара нацыянальнай каманды
Надзею Мікалаеўну        Рэспублікі Беларусь па лёгкай атлетыцы

Ляпарскую              - галоўнага трэнера нацыянальнай каманды
Ірыну Юр’еўну            Рэспублікі Беларусь па гімнастыцы мастацкай

Міхневіча              - спартсмена-інструктара нацыянальнай каманды
Андрэя Анатольевіча      Рэспублікі Беларусь па лёгкай атлетыцы

Ненашаву               - старшага трэнера нацыянальнай каманды
Таццяну Яўген’еўну       Рэспублікі Беларусь па гімнастыцы мастацкай

Рыбакова               - спартсмена-інструктара нацыянальнай каманды
Андрэя Анатольевіча      Рэспублікі Беларусь па цяжкай атлетыцы

Саладара               - старшага трэнера па цяжкай атлетыцы
Міхаіла Мікалаевіча      ўстановы «Мінская абласная комплексная
                         школа вышэйшага спартыўнага майстэрства»

Сінельшчыкава          - старшага трэнера нацыянальнай каманды
Уладзіміра Васільевіча   Рэспублікі Беларусь па веславанню
                         акадэмічнаму

Сіўцова                - старшага трэнера нацыянальнай каманды
Уладзіміра Іванавіча     Рэспублікі Беларусь па лёгкай атлетыцы

Шаршукова              - старшага трэнера нацыянальнай каманды
Віктара Яўгеньевіча      Рэспублікі Беларусь па цяжкай атлетыцы

Яфімава                - старшага трэнера нацыянальнай каманды
Аляксандра Мікалаевіча   Рэспублікі Беларусь па лёгкай атлетыцы

                   медалём «За працоўныя заслугі»
Бічык                  - спартсмена-інструктара нацыянальнай каманды
Юлію Валянцінаўну        Рэспублікі Беларусь па веславанню
                         акадэмічнаму

Гардзеенку             - трэнера-выкладчыка па лёгкай атлетыцы
Івана Пятровіча          ўстановы «Гомельскі абласны цэнтр
                         алімпійскага рэзерву па лёгкай атлетыцы»

Гелах                  - спартсмена-інструктара нацыянальнай каманды
Наталлю Мікалаеўну       Рэспублікі Беларусь па веславанню
                         акадэмічнаму

Карстэн                - спартсмена-інструктара нацыянальнай каманды
Кацярыну Анатольеўну     Рэспублікі Беларусь па веславанню
                         акадэмічнаму

Нікіпорчык             - старшага трэнера-выкладчыка па лёгкай
Людмілу Канстанцінаўну   атлетыцы ўстановы «Рэспубліканская школа
                         вышэйшага спартыўнага майстэрства па лёгкай
                         атлетыцы»

Ціхана                 - спартсмена-інструктара нацыянальнай каманды
Івана Рыгоравіча         Рэспублікі Беларусь па лёгкай атлетыцы

Шылая                  - трэнера-выкладчыка па цяжкай атлетыцы
Віктара Анатольевіча     ўстановы «Мінская абласная комплексная
                         школа вышэйшага спартыўнага майстэрства»
     
     2. Прысвоіць ганаровыя званні Рэспублікі Беларусь:
     
           «Заслужаны майстар спорту Рэспублікі Беларусь»
Бабушкінай             - спартсмену-інструктару нацыянальнай каманды
Алесі Сяргееўне          Рэспублікі Беларусь па гімнастыцы мастацкай

Багдановічу            - спартсмену-інструктару нацыянальнай каманды
Аляксандру Віктаравічу   Рэспублікі Беларусь па веславанню на
                         байдарках і каноэ

Багдановічу            - спартсмену-інструктару нацыянальнай каманды
Андрэю Віктаравічу       Рэспублікі Беларусь па веславанню на
                         байдарках і каноэ

Гайдараву              - спартсмену-інструктару нацыянальнай каманды
Мураду Зайрудзінавічу    Рэспублікі Беларусь па барацьбе вольнай

Дзевятоўскаму          - спартсмену-інструктару нацыянальнай каманды
Вадзіму Анатольевічу     Рэспублікі Беларусь па лёгкай атлетыцы

Жукавай                - спартсмену-інструктару нацыянальнай каманды
Інне Іванаўне            Рэспублікі Беларусь па гімнастыцы мастацкай

Іваньковай             - спартсмену-інструктару нацыянальнай каманды
Анастасіі Уладзіміраўне  Рэспублікі Беларусь па гімнастыцы мастацкай

Краўчанку              - спартсмену-інструктару нацыянальнай каманды
Андрэю Сяргеевічу        Рэспублікі Беларусь па лёгкай атлетыцы

Літвінчуку             - спартсмену-інструктару нацыянальнай каманды
Артуру Сяргеевічу        Рэспублікі Беларусь па веславанню на
                         байдарках і каноэ

Лунінай                - спартсмену-інструктару нацыянальнай каманды
Зінаідзе Ігараўне        Рэспублікі Беларусь па гімнастыцы мастацкай

Марціновіч             - спартсмену-інструктару нацыянальнай каманды
Глафіры Сяргееўне        Рэспублікі Беларусь па гімнастыцы мастацкай

Міхневіч               - спартсмену-інструктару нацыянальнай каманды
Наталлі Валер’еўне       Рэспублікі Беларусь па лёгкай атлетыцы

Мяньковай              - спартсмену-інструктару нацыянальнай каманды
Аксане Уладзіміраўне     Рэспублікі Беларусь па лёгкай атлетыцы

Новікавай              - спартсмену-інструктару нацыянальнай каманды
Настассі Аляксандраўне   Рэспублікі Беларусь па цяжкай атлетыцы

Санковіч               - спартсмену-інструктару нацыянальнай каманды
Ксеніі Андрэеўне         Рэспублікі Беларусь па гімнастыцы мастацкай

Сямёнаву               - спартсмену-інструктару нацыянальнай каманды
Міхаілу Уладзіміравічу   Рэспублікі Беларусь па барацьбе грэка-
                         рымскай

Туміловіч              - спартсмену-інструктару нацыянальнай каманды
Аліне Артураўне          Рэспублікі Беларусь па гімнастыцы мастацкай

               «Заслужаны трэнер Рэспублікі Беларусь»
Банько                 - старшаму трэнеру нацыянальнай каманды
Мікалаю Мікалаевічу      Рэспублікі Беларусь па веславанню на
                         байдарках і каноэ

Варанцову              - трэнеру-выкладчыку па лёгкай атлетыцы
Валерыю Аляксеевічу      дзяржаўнай спецыялізаванай вучэбна-
                         спартыўнай установы «Магілёўскі абласны
                         цэнтр алімпійскага рэзерву па лёгкай
                         атлетыцы і ігравых відах спорту»

Гошку                  - трэнеру-выкладчыку ўстановы «Рэспубліканскі
Дзмітрыю Міронавічу      цэнтр алімпійскай падрыхтоўкі па вяслярных
                         відах спорту»

Гур’еву                - галоўнаму трэнеру нацыянальнай каманды
Сяргею Міхайлавічу       Рэспублікі Беларусь па барацьбе вольнай

Клевакіну              - настаўніку па спорту філіяла ўстановы
Дзмітрыю Львовічу        адукацыі «Гомельскае дзяржаўнае вучылішча
                         алімпійскага рэзерву», г. Мазыр

Махневай               - трэнеру-выкладчыку па веславанню на
Ларысе Сяргееўне         байдарках і каноэ ўстановы «Рэспубліканскі
                         цэнтр алімпійскай падрыхтоўкі па вяслярных
                         відах спорту»

Прусаву                - старшаму выкладчыку кафедры фізічнага
Мікалаю Мікалаевічу      выхавання Беларускага дзяржаўнага
                         універсітэта
     
Прэзідэнт Рэспублікі Беларусь                            А.Лукашэнка


 


<< Законодательство Республики Беларусь



Новости Беларуси



Реклама



 

 

Новые документы